Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից տեղեկացնում են, որ հուլիսի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում մայրաքաղաքի ծննդատներում լույս աշխարհ է եկել 479 երեխա՝ 247 տղա, 232 աղջիկ:
Նույն ժամանակահատվածում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող ամբուլատոր - համաբուժարանային բուժհաստատություններ է այցելել 32992 քաղաքացի:
Մայրաքաղաքում ծնվել է 479 երեխա

Как сообщает управление здравоохранения аппарата мэрии Еревана, с 14-го по 20-е июля в родильных домах Еревана родились 479 детей - 247 мальчиков и 232 девочки.
За тот же период времени в амбулаторно-поликлинические медицинские учреждения мэрии Еревана обратилось 32992 гражданина.
С 14-го по 20-е июля в Ереване родились 479 детей