Խոշոր վթար Տորֆավան-Վարդենիս ճանապարհին, բախվել «Ford Transit»-ը, «Mercedes-Benz»-ը և «Opel Astra»-ն․ 12 մարդ տուժել է
Հուլիսի 26-ին, ժամը 10:22-ին ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Տորֆավան-Վարդենիս ավտոճանապարհի 7-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան տուժածներ, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ իրար են բախվել «Ford Transit» մակնիշի 34 NA 911 (վարորդ՝ 1978 թ. ծնված Խ. Դ), «Mercedes -Benz 180» մակնիշի 35 LV 511 (վարորդ՝ 1958 թ. ծնված Ա. Ն.) և «Opel Astra յ» մակնիշի 35 AM 801 (վարորդ՝ 1964 թ. ծնված Թ. Հ.) պետհամարանիշերով ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով տուժածներից 9-ը տեղափոխվել է Վարդենիս քաղաքի ԲԿ, իսկ 3-ը՝ կայազորային հոսպիտալ:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը «Ford tranzit» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Ա. Ն.-ը և ուղևորներ 2008 թ. ծնված Վ., 2007 թ. ծնված Ժ. 1984 թ. ծնված Ա. Վ.-ը, 1974 թ. ծնված Ա. Մ.-ը, 1973 թ. ծնված Ֆ., 2005 թ. ծնված Մ. Չ.-ը, 1989 թ. ծնված Ս. Մ.-ը, 2000 թ. ծնված Մ. Մ.-ը, 1953 թ. ծնված Ս., 1975 թ. ծնված Կ. Մ.-ը և «Mercedes-Benz 180» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Դ. Խ.-ը հոսպիտալացվել է Վարդենիսի ԲԿ, իսկ Մ. Չ.-ը և Ս. Մ.-ը տեղափոխվել են Վարդենիսի զինվորական հոսպիտալ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակները գնահատել են բավարար:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները և փակել են գազի բալոնի փականները:

26 июля в 10:22 в министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армения поступило сообщение о том, что на 7-ом км автотрассы Торфаван-Варденис произошло ДТП: есть пострадавшие, необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехал один спасательный расчет.
Выяснилось, что столкнулись машины марок «Ford Transit» с/н 34 NA 911 (водитель – Х. Д. 1978 г. р.), «Mercedes C180» с/н 35 LV 511 (водитель – А. Н. 1958 г. р.) и «Opel Astra» с/н 35 AM 801 (водитель – Т. А. 1964 г.р.), вследствие чего 9 пострадавших были перевезены в медицинский центр Вардениса, еще трое в гарнизонный госпиталь.
По сообщениям пресс-службы МЧС РА, до прибытия спасателей, водитель машины марки «Ford tranzit» А. Н. и пассажиры – В. 2008 г. р., Ж. 2007 г. р., А. В. 1984 г. р., А. М. 1974 г. р., Ф. 1973 г. р., М. Ч. 2005 г. р., С. М. 1989 г. р., М. М. 2000 г. р., С. 1953 г. р., К. М. 1975 г. р., а также водитель машины марки «Mercedes-Benz 180» - Д. Х., были госпитализированы в МЦ Вардениса, а М. Ч. И С. М. были перевезены в военный госпиталь Вардениса, где врачи оценили состояние пострадавших как удовлетворительное.
Крупное ДТП на автотрассе Торфаван-Варденис