«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 17-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Սիլիկյան 4, 5 փողոցները, Կուրղինյան փ. 13, 21/2, 23, 25, 27, 29 շենքերը,
10:30-16:30 Արամի փ. 64-88, Եկմալյան փ. 1-16 սեփական տները, Փարպեցի փ. 10, Պուշկինի փ. 43-51, Սարյան փ. 21 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի Թաղ 6-10 շարքերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Այգեստան 9փ. 41-55; 11փ. 82-199 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Երևանի Պետական Համալսարանի օժանդակ մասնաշենքը,
11:00-15:00 Աթոյան փ. 8, 10, 10/4, 12 շենքերը,
11։00-16։00 Ոսկեվազ գյուղը, Օշական գյուղը մասնակի,
10։00-13։00 Լուսաշող, Եղեգնավան և Վանաշեն գյուղերը մասնակի,
10։00-16։00 Այգեստան, Կանաչուտ, Բերդիկ գյուղերը, Դեղձուտ, Հնաբերդ, Վերին Արտաշատ գյուղերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները,
10։30-16։30 Մրգավետ գյուղը մասնակի,
10։00-13։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Անդրանիկի փողոցը և Երևանյան խճուղին մասնակի, Գետափ գյուղը, Գլաձոր և Շատին գյուղերը մասնակի,
10։00-15։00 Ջերմուկ քաղաքի Ձախափնյա թաղամասի 5, 6, 23ա շենքերը,
10։00-16։00 Մարտիրոս, Ռինդ Գլաձոր գյուղերը մասնակի, Շատին, Արտաբույք, Հորբատեղ, Եղեգիս, Քարագլուխ, Աղնջաձոր, Թառաթումբ, Հորս, Սալլի, Վարդահովիտ, Գողթանիկ, Հերմոն և Գետափ գյուղերը,
11։00–16։00 Կապուտան, Հատիս, Զովաշեն և Ջրաբեր գյուղերը, ավազահանքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, «Վիվասել ՄՏՍ», «ԱրմենՏել» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները,
12։00-16։00 Սևան քաղաքի Նաիրյան փ. 180, 187, Ս․Սևանեցի փ. 2-24, Խաղաղության փ. 2-16, Գործարանային փ. 2, 4, Գրիբոյեդովի փ. 2-12, Սայաթ-Նովա փ. 13-27, Աբովյան փ. 1-15 շենքերը, Բաբաջանյան, Թումանյան, Կոմիտաս փողոցները, Չարենցի փ. 170-238 սեփական առանձնատները, կոոպերատիվ տեխնիկումի հանրակացարանը, «ՎՏԲ Հայաստանբանկ» ընկերությունը, «Ձուկ» գործարանը, Ծխախոտի գործարանը, Մշակույթի պալատը, ավագ և թիվ 3 դպրոցները, «ԱրմենՏել» ընկերության գրասենյակը, «Մեդոն»-ի ուսումնաարտադրական բազան և հարակից հանրային բաժանորդները,
10։00-16։00 Գյումրի քաղաքի Մարմաշեն խճուղին, «Շերամ» և «Աշոցք» թաղամասերը իրենց հարակից տարածքներով, Ախուրյանի տարածաշրջանի Մարմարաշեն և Հայկավան գյուղերը իրենց հարակից տարածքներով,
11։00-12։00 Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան, Օրջոնիկիձե, Սայաթ-Նովա փողոցները մասնակի, Թբիլիսյան խճուղին,
14։00-17։00 Դիլիջան քաղաքի Կամո փողոցը մասնակի,
11։00-17։00 Սպիտակ քաղաքի Շահումյան, Այգեստան, Ոփյան, Սուրեն Ավետիսյան փողոցները, Այգեստան 2-րդ նրբանցքը, «Սպիտակ շին-1» ՍՊ ընկերությունը, Շենավան և Արևաշող գյուղերը:

ЗАО «Электрические сети Армении»предупреждает, что в связи с проведением планово-восстановительных работ и во избежание в дальнейшем аварий
17 июля текущего года будут обесточены:
10:00-16:00 4-ая и 5-ая улицы в квартале Силикян, жилые дома 13, 21/2, 23, 25, 27, 29 на ул.Кургиняна,
10:30-16:30 собственные дома 64-88 на ул.Арами, 1-16 на ул.Екмаляна, жилые дома 10 на ул.Парпеци, 43-51 на ул.Пушкина, 21 на ул.Сарьяна и прилегающие общественные абоненты; частично 6-10 ряды в Сари Таге и прилегающие общественные абоненты, собственные дома41-55 на 9-ой улице, 82-199 на 11-ой улице Айгестана, прилегающие общественные абоненты и прилегающие здания Ереванского государственного университета,
11:00-15:00 жилые дома 8, 10, 10/4, 12 на ул.Атояна;
11:00-16:00 село Воскеваз, частично село Ошакан;
10:00-13:00 частично села Лусашог, Ехегнаван и Ванашен;
10:00-16:00 села Айгестан, Каначут и Бердик, частично села Дехцут, Энаберд, Верин Арташат и прилегающие общественные абоненты;
10:30-16:30 частично село Мргавет;
10:00-13:00 улица Андраника, частично Ереванское шоссе в городе Ехегнадзор; село Гетап и частично села Гладзор и Шатин;
10:00-15:00 жилые дома 5, 6, 23А в квартале Дзахапня в городе Джермук;
10:00-16:00 частично села Мартирос, Ринд, Гладзор и Шатин; села Артабуйк, Орбатех, Ехегис, Караглух, Ахнджадзор, Таратумб, Орс, Салли, Вардаовит, Гохтаник, Эрмон и Гетап;
11:00-16:00 села Капутан, Атис, Зовашен и Джрабер, песчаные карьеры и прилегающие общественные абоненты, станции сотовых операторов «ВиваСелл», «АрменТел» и «Юком»;
12:00-16:00 жилые дома 180, 187 на ул. Наирян, 2-24 на ул. С.Севанеци, 2-16 на ул. Хагагутян, 2-ая и 4-ая на ул. Горцаранаин, 2-12 на ул. Грибоедова, 13-27 на ул. Саят-Нова и 1-15 на ул.Абовяна, улицы Бабаджаняна, Туманяна и Комитаса, собственные дома 170-238 на ул.Чаренца в городе Севан, здание общежития Кооперативного техникума, компания «ВТБ-Армения банк», завод «Дзук», табачный завод, дом культуры, старшая школа и школа N 3, центр обслужевания «АрменТел», Учебно-производственная база «Медон» и прилегающие общественные абоненты в городе Севан,
10:00-16:00 шоссе Мармашен в городе Гюмри, кварталы «Шерам» и «Ашоцк» с прилегающими территориями, села Мармарашен и Айкаван с прилегающими территориями в Ахурянском районе;
11:00-12:00 частично улицы Мясникяна, Орджоникидзе, Саят-Нова в городе Дилиджан и Тбилийсское шоссе;
14:00-17:00 частично улица Камо в городе Дилиджан;
11:00-17:00 частично улицы Шаумяна, Айгестана, Вопяна, Сурена Аветисяна; 2-ой переулок Айгестана в городе Спитаке, ООО «Спитак шин-1», села Шенаван и Аревашох.