Ս. Սարգսյան և Ի. Ալիև հանդիպման մասին ՀՀԿ և ՀՅԴ պատգամավորների կարծիքը
-Կարծում եմ' որևէ փաստաթուղթ չի ստորագրվի, բայց որ բանակցային փուլում առաջընթաց անպայման կգրանցվի, համոզված եմ,- խոսելով հունվարի 25-ին Սոչիում կայանալիք ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպման մասին՝ «Հայելի» ակումբում ասել է ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանը։
Նույն ակումբում նրա հետ բանավեճի հրավիրված ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանի խոսքերով էլ դա ընդամենը հերթական փուլերից մեկն է.
-Լավ կլինի, որ այս ընթացքում թուրքական հիստերիան չազդի հայկական կողմի վրա բացասական առումով, այսինքն՝ զիջումների։

Мнение депутатов РПА и АРФД о встрече президентов Армении и Азербайджана
«Считаю, что никакой документ не будет подписан, но я уверен, что в переговорах обязательно будет зафиксирован прогресс», - сказал член парламентской фракции РПА Гагик Меликян относительно встречи президентов Армении и Азербайджана Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева, которая должна состояться 25 января в Сочи.
По словам приглашенного в тот же клуб члена парламентской фракции АРФД Дашнакцутюн Арцвика Минасяна это всего лишь один из очередных этапов:
«Было бы хорошо, чтобы в течение этого времени турецкая истерия не повлияла на армянскую сторону негативно, то есть не привела к уступкам».