ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հայտարարությունը ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ հանդիպման արդյունքներով
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայտարարություն են տարածել Բրյուսելում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ հանդիպման արդյունքներով, որում ասվում է.
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) եւ Ռիչարդ Հոգլանդը (ԱՄՆ) հուլիսի 11-ին հանդիպել են Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի եւ Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ՝ քննարկելու համար Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման հետագա աշխատանքի ընթացքը:
Այս հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը:
Նախարարները համաձայնության են եկել փոխանցել իրենց նախագահներին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջարկը՝ կազմակերպել բարձր մակարդակի հանդիպում այս տարվա ընթացքում: Համանախագահները առաջարկել են իրենց աջակցությունը կազմակերպչական աշխատանքներում:
Քննարկվել է նաեւ շփման գծում տիրող իրավիճակը:
Նախարարները եւ ԵԱՀԿ համանախագահները համաձայնության են եկել նորից հանդիպել սեպտեմբերին Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի 72-րդ նստաշրջանի շրջանակներում»:

Заявление сопредседателей Минской группы ОБСЕ по итогам встречи глав МИД Армении и Азербайджана
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов (Россия), Стефан Висконти (Франция) и Ричард Хогланд (США), распространили заявление по итогам встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Брюсселе.В зааявлении, в частности, говорится:
«11 июля сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Стефан Висконти (Франция) и Ричард Хогланд (США) встретились с главами МИД Армении и Азербайджана Эдвардом Налбандяном и Эльмаром Мамедъяровым для обсуждения дальнейшего процесса работы по урегулированию карабахского конфликта.
На встрече присутствовал также Личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
Министры пришли к согласию о передаче главам своих государств предложения сопредседателей по проведению встречи на уровне президентов в течении этого года. Сопредседатели предложили свою помощь в вопросе организации этой встречи.
Была обсуждена также царящая на линии соприкосновения ситуация.
Министры и тройка сопредседателей согласились вновь встретиться в сентябре в Нью-Йорке в рамках 72-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН».