ԼՂՀ նախագահը հանդիպել է ՀՀ ԿԸՀ պատվիրակության հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պատվիրակությանը' կառույցի ղեկավար Գարեգին Ազարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Ռաշիդ Պետրոսյանը, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների ընտրական հանձնաժողովների միջև կապերի խորացման և մասնագիտական վերապատրաստմանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է ՀՀ և ԼՂՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովների միջև փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրումը՝ այն կարևորելով ոլորտում երկկողմ հարաբերությունների զարգացման տեսանկյունից։

Президент НКР встретился с делегацией Центральной избирательной комиссии РА
17 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Центральной избирательной комиссии Армении во главе с руководителем ведомства Гарегином Aзаряном.
На встрече, в которой принял участие председатель Центральной избирательной комиссии Республики Арцах Рашид Петросян, были обсуждены вопросы углубления связей между избирательными комиссиями двух армянских государств и подготовки кадров.
Глава государства поприветствовал подписание меморандума о взаимопонимании между избирательными комиссиями Республики Армения и НКР, посчитав это важным в контексте развития двусторонних отношений.