«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հունիսի 12-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Մազմանյան փ. 18, 20-25, Անդրանիկի փ. 55, 57, 59, 61 շենքերը, Սվաճյան փ. 20, 22, 56, 58, 60, 60/1, 62, Շերամի փ. 113, 115 շենքերը, Բեռնակիրների փ. 38-85 սեփական տները, Նար-Դոսի փ. 13-15 սեփական տները, Արեշ 4փ. 69-100; 8փ. 45-86; 15փ. 3, 5, 7, 9, 1-34, 17-34; 17փ. 1-31; 25փ. 1-21, 10-31; 27փ. 1-35; 28փ. 18-45; 29փ. 1-25; 30փ. 25-48; 34փ. 34-84; 36փ. 27-58; 41/1փ. 2-17 սեփական տները, Արեշ 15փ. 1; 35փ. 127/1, 127/2, 127/3, Արցախի փ. 31, 37 շենքերը, Մուրացան փ. 192 շենքը և 165-231 սեփական տները, Ավանեսովի 1փ. 1, 7/1, 7/2, 12, 14, 16; 4փ. 1, 3, 5, Խաղաղ Դոնի փ. 6, 10, 12 շենքերը, Արշակունյաց պող. 13, 25 սեփական տները և 26 շենքը, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Արշակունյաց 2-րդ նրբ. 1, 3, 24, 49Ա, 4-40, 33-43 սեփական տները,
10:30-16:30 Հյուսիսային պողոտայի 10, Աբովյան փ. 8 և 10 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Թաիրովի փ. 5-47, Նորագյուղի 51-354 սեփական տները, Նորագյուղի 87-346 սեփական տներ մասնակի և Կառավարական ավտոպարկը, Պետական Ավտոտեսչության Վարչությունը և Երաժշտական դպրոցը (Իսակովի պողոտա), Ավան` Աճառյան փ. 18, 20, 22 շենքերը, հարող տարածքների սեփական տները և հանրային բաժանորդները, Աճառյան փ. 6, 8, 12, 20, 20ա, 24, 26, 26/2, 30 շենքերը, Հանրակացարանի շենքը, թիվ 104 դպրոցը և հարակից հանրային բաժանորդները, թիվ 61, 62 ԱՀԿ-ն (հեռախոսակայան), ՀՀ ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիան և հարակից հանրային բաժանորդները, Բաբաջանյան փ. 38, 39 շենքերը, Կոոպերատիվ տեխնիկումի հանրակացարանը և հարակից հանրային բաժանորդները,
10։00-14։00 Ձորաղբյուր գյուղը մասնակի, Ջրվեժի և Ձորաղբյուրի ամառանոցները, «Վիվասել ՄՏՍ» և «ԱրմենՏել» բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
10։30-17։00 Ճամբարակ քաղաքի «1-ին բրիգադի» և «Լիմոնադի» թաղամասերը, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
11։00-16։00 Խաչաղբյուր, Լուսակունք, Տորֆավան, Վանևան, Գեղաքար, Կարճաղբյուր գյուղերը, «Վիվասել ՄՏՍ», «ԱրմենՏել» և «Յուքոմ» բջջային կայանները, «Մարտկոց» զորամասը, Կորպուսի թիվ 28418 զորամասը, «Տարոն» և «Իշխան Ձուկ» ռեստորանային համալիրները, «Գոգա-Սեդա», «Անուշ-Քնար» գազալցակայանները, «Արթուր» և «Սևան» ԱՁ-ները, «Կապավոր» ՍՊ ընկերությունը, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
14։00-17։00 «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկը, Գագարին ավանի «Հակակոռոզիոն» կայանը, «Շինարարական խոշոր մեքենաների վերանորոգում» գործարանը, Թռչնաֆաբրիկան, «ԱՄԱ» կոմպրես արտադրամասը, «Բազիս-ՍԱՌ» և «Գառչինո» ՍՊ ընկերությունները և հարակից արտադրական տարածքները,

12 июня текущего года будут обесточены:
10:30-16:30 жилой дом 10 на Северном проспекте, 8, 10 на ул.Абовяна, собственные дома 5-47 на ул.Таирова, 51-354 в Норагюхе, из них 87-346 дома частично, Правительственный автопарк, Отдел Дорожной Полиции и Музыкальная школа (проспект Исакова); а также
в Аване жилые дома 6, 8, 12, 18, 20, 20а, 22, 24, 26, 26/2, 30 на ул.Ачаряна и собственные дома на прилегающих территориях, здания Общежития, Государственной академии кризисного управления МЧС и прилегающие общественные абоненты, школа N 104 и прилегающие общественные абоненты, тел.станции N 61, 62, жилые дома 38, 39 на ул.Бабаджаняна, здание Общежития Кооперативного техникума и прилегающие общественные абоненты;
10:00-14:00 частично село Дзорахбюр, дачи в Дзорахбюре и Джрвеже, станции сотовых операторов «Вивасел МТС», «Арментел», прилегающие производственные территории и общественные абоненты;
11:00-17:00 в селе Ариндж квартал «Мгер Мкртчян», частично квартал «Х.Абовяна», производственные территории и общественные абоненты, прилегающие к школе в селе Арамус;
10:30-17:00 в городе Чамбараке кварталы «1-ой бригады», «Лимонады», прилегающие к ним производственные территории и общественные абоненты;
11:00-16:00 села Акунк, Лусакунк, Хачагбюр, Торфаван, Ваневан, Гегакар, Карчагбюр,
станции сотовых операторов «Вивасел МТС», «Арментел», «Юком», Воинские части «Марткоц» и N 28418 Корпуса, ресторанные комплексы «Тарон», «Ишхан Дзук», газозаправочные «Гога-Седа», «Ануш-Кнар», Частные предприниматели «Артур» и «Севан», ООО «Капавор», прилегающие производственные территории и общественные абоненты;
14:00-17:00 Исправительная колония «Севан», станция «Акакорозион» в аване Гагарин, завод «Ремонт крупных строительных машин», Птицеферма, компрессный цех «АМА», компании «Базис-САР», «Гарчино» и прилегающие производственные территории;