Վաճառել են իրենց երեխային, որ նոր սմարթֆոններ գնեն
Չինաստանում երիտասարդ ծնողները սոցիալական ցանցի միջոցով վաճառել են իրենց երկու ամսական երեխային, և այդ գումարով նոր սմարթֆոններ են գնել։
Ինչպես հայտնում է Daily Mail-ը, WeChat-ում տեղադրելով վաճառքի մասին հայտարարությունը՝ հայրը տեղեկացրել է, որ իրենք չափից ավելի աղքատ են երեխային դաստիարակել կարողանալու համար։ Հենց այդ պատճառով էլ 20-ամյա զույգը որոշում է կայացրել որդուն հանձնել նրան, ով ավելի շատ գումար կառաջարկի։
Համացանցի օգտատերերն այդ մասին անմիջապես տեղյակ են պահել ոստիկանությանը։ Երբ իրավապահները հայտնաբերել են ծնողներին, պարզվել է, որ երեխան արդեն իսկ վաճառվել է հարակից գյուղերից մեկում բնակվող ընտանիքի՝ շուրջ 2800 դոլարով։
Ստացված գումարն էլ երիտասարդ զույգը ծախսած է եղել իրենց համար նոր սմարթֆոններ, սնունդ և հագուստ գնելու համար։
Արդյունքում, ոստիկանությունը ծախված երեխային հետ է վերցրել նոր ընտանիքից, իսկ նրա հորը ձերբակալել է՝ մարդկանց առևտրով զբաղվելու մեղադրանքով։

Пара продала своего ребенка, чтобы купить новые смартфоны
В Китае молодые родители продали через соцсети своего двухмесячного ребенка, а на вырученные деньги купили себе новые смартфоны.
Инцидент произошел в мае в городе Ганьчжоу в провинции Цзянси, сообщает «Вести.ru» со ссылкой на Daily Mail. Разместивший объявление о продаже в мессенджере WeChat отец ребенка сообщил, что супруги слишком бедны, чтобы его воспитывать. В данной связи 20-летние родители приняли решение отдать сына тому, кто заплатит за него больше денег.
Пользователи Интернета немедленно известили о случившемся полицию. Когда правоохранители нашли родителей-продавцов, выяснилось, что ребенок уже продан в новую семью в одну из близлежащих деревень за 19 тысяч юаней (около 2800 долларов). Полученные деньги отец ребенка и его подруга успели частично потратить на два новых смартфона, еду и одежду для себя.