Աֆղանստանի մայրաքաղաք Քաբուլի կենտրոնումտեղի ունեցած հզոր պայթյունի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 80–ի։ Այս մասին հայտնում է «TOLOnews»–ը՝ երկրի Առողջապահության նախարարությանը հղումով։
Եվս 350 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել։
Ֆրանսիայի՝ եվրոպական հարցերով նախարար Մարիել դե Սարնեն «Europe1»–ի եթերում հայտարարել է, որ կատարվածի հետևանքով վնասվել են Աֆղանստանում ֆրանսիական և գերմանական դեսպանատները։
Քաբուլում պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 80–ի
Աֆղանստանի մայրաքաղաք Քաբուլի կենտրոնում տեղի ունեցած հզոր պայթյունի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 80–ի։ Այս մասին հայտնում է «TOLOnews»–ը՝ երկրի Առողջապահության նախարարությանը հղումով։

Число погибших при взрыве в центре Кабула достигло 80 человек
В результате взрыва в центре столицы Афганистана погибли по меньшей мере 80 человек, сообщает телеканал «TOLOnews» со ссылкой на Минздрав страны.
При этом еще 350 человек получили различные ранения.
Министр Франции по европейским вопросам Мариэль де Сарне заявила в эфире радиостанции «Europe1», что в результате инцидента были повреждены здания французского и немецкого посольств в Афганистане.