Մարսելում հրդեհի հետևանքով ՀՀ քաղաքացիներ են մահացել (տեսանյութ)
Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքի շենքերից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով 4 մարդ է մահացել, որից 3-ը եղել են ՀՀ քաղաքացիներ, այս մասին Tert.am-ին ասաց ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Ըստ նրա՝ հրդեհի հետևանքով զոհվել է Քոչարյանների ընտանիքի 3 անդամ, իսկ ընտանիքի հայրը՝ Արսեն Քոչարյանը, այրվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Հրդեհը բազմահարկ շենքում բռնկվել է ժամը 03.00-ի սահմաններում։ Ավելի քան 20 բնակիչ է տարհանվել։
Մարսելի դատախազ Քսավիե Տարաբոն հայտարարել է, որ տեղում չորս մարդ է հայտնաբերվել՝ մահացած։ Նրանցից մեկը երեխա է՝ երկու տարեկան, մեկը նրա մորաքույրն է՝ 25 տարեկան, և տատիկը՝ 51 տարեկան, ինչպես նաև 38-ամյա մի կին։
«Մենք առայժմ չգիտենք, թե կոնկրետ ինչն է եղել հրդեհի պատճառը։ Հետաքննություն է իրականացվում»,– ասել է դատախազը։

Вследствие пожара в Марселе погибли граждане Армении (видео)
В 12-м округе Марселя в ночь на четверг в результате пожара в квартире погибли 4 человека, 3 из них – граждане РА. Об этом в беседе с «Tert.am» сказал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
По его словам, вследствие пожара погибли трое членов семьи Кочарян; отец семейства – Арсен Кочарян с ожогами госпитализирован в больницу. Около 20 человек из-за пожара пришлось эвакуировать.
Прокурор Марселя Ксавье Тарабо заявил, что на месте были обнаружены тела 4 человек. Среди них был 2-летний ребенок, его тетя – 25 лет и бабушка – 51 год, а также 38-летняя женщина.
«Пока нам не известно, что именно стало причиной пожара. Ведется расследование», – сказал прокурор.
Мэр Марселя Жан-Клод Годен в связи с инцидентом сказал, что «был сильно огорчен» узнав о случившемся. Он также выразил соболезнования семьям погибших и пострадавших.