Սթոլթենբերգը ողջունում է ՆԱՏՕ–ի ու Ռուսաստանի միջև բարձր մակարդակով կապերը
ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղար Ենս Սթոլթենբերգը Բրյուսելում այսօր՝ մայիսի 25–ին կայանալիք ՆԱՏՕ–ի գագաթաժողովի նախաշեմին հանդես է եկել Հյուսիսատլանտյան դաշինքի և Ռուսաստանի միջև բարձր մակարդակով կապեր հաստատելու օգտին։
«Ողջունում եմ բարձր մակարդակով երկկողմ կապերը ՆԱՏՕ–ի երկրների և Ռուսաստանի միջև։ Մենք տեսել ենք տարբեր հանդիպումներ, այդ թվում՝ ԱԳՆ ղեկավարների մակարդակով։ Որոշ արտգործնախարարներ հանդիպել են ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ»,–ТАСС–ի հետ զրույցում ասել է Սթոլթենբերգը։

Столтенберг поддержал контакты НАТО и России на высоком уровне
Генсек НАТО Йенс Столтенберг выступил за осуществление контактов альянса и России на высоком уровне.
Об этом он заявил в интервью ТАСС в преддверии саммита НАТО в Брюсселе 25 мая.
«Я приветствую двусторонние контакты на высоком уровне между странами НАТО и Россией. Мы видели различные встречи, в том числе на уровне министров иностранных дел. Некоторые из глав МИД встречались с президентом России Владимиром Путиным», – сказал он.