Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ կիրառել է ականանետեր և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
Մայիսի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 95 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1140 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (14 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (41 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Накануне и в ночь на 24 мая на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 95 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 1140 выстрелов.
На юго-восточном направления линии соприкосновения противник применил также минометы калибра 60 и 82 мм (14 снарядов) и автоматический станковый гранатомет (41 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны предприняли ответные действия, продолжив уверенное несение боевого дежурства.
ВС Азербайджана применили минометы и гранатометы