Բրիտանիայի ԱԳՆ-ն հնարավոր է համարում ՌԴ միջամտությունը երկրի խորհրդարանական ընտրություններին
Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ ղեկավար Բորիս ՋոնսոնըThe Telegraph-ի հետ զրույցումհայտարարել է, որ ռուսական իշխանությունները կարող են միջամտել երկրի խորհրդարանական ընտրություններին:
Ջոնսոնի կարծիքով դրա «իրական հնարավորությունը» կա:
Բացի այդ, քաղաքական գործիչը ենթադրել է, որ ռուսական իշխանությունները «կուրախանան», եթե հունիսի 8-ին հաղթի բրիտանացի լեյբորիստների առաջնորդ Ջերեմի Քորբինը:
Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ ղեկավար Բորիս Ջոնսոնը The Telegraph-ի հետ զրույցում հայտարարել է, որ ռուսական իշխանությունները կարող են միջամտել երկրի խորհրդարանական ընտրություններին:

Глава МИД Британии допустил возможность вмешательства России в парламентские выборы
Министр иностранных дел Великобритании Борис Джонсон заявил, что российские власти могут попытаться осуществить вмешательство в парламентские выборы в Британии. Об этом он рассказал в интервью изданию «The Telegraph».
По мнению Джонсона, «существует реальная возможность вмешательства России».
Кроме того, глава МИД Великобритании полагает, что российские власти «обрадуются, если 8 июня выиграет лидер британских лейбористов Джереми Корбин».