Վերջին օրերին լուրեր են շրջանառվում, թե ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը խիստ նկատողություն է հայտարարել Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Գոհար Քյալյանին։ Այդ տեղեկությունը ճշտելու նպատակով կապվեցինք Կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Արթուր Բաղդասարյանի հետ, ով, սակայն, հարցը լսելուց հետո հեռախոսն անջատեց՝ առանց որևէ պատասխան տալու։
Նույն հարցով դիմեցինք բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Վարդան Վարդազարյանին։
-Նման ինֆորմացիա չենք ստացել, և այդ լուրը հավանաբար չի համապատասխանում իրականությանը,-ասաց նա։
Իսկ այն հարցին, թե արդյոք ճշմարտությանը համապատասխանո՞ւմ են այն լուրերը, որ Գոհար Քյալյանը կարող է դառնալ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար, Վ. Վարդազարյանը տվեց նույն ժխտական պատասխանը։
Աշոտյանը Քյալյանին նկատողությո՞ւն է արել

Ашотян сделал замечание ректору ЕГМУ?
В последнее время ходят слухи о том, что министр образования и науки РА Армен Ашотян сделал строгое замечание ректору Ереванского государственного медицинского университета имени М.Гераци Гоар Кялян. С целью уточнить эту информацию мы связались с начальником отдела связей с общественностью Министерства образования и науки РА Артуром Багдасаряном, который, однако, услышав вопрос, отключил телефон.
С тем же вопросом мы обратились к руководителю администрации Ереванского государственного медицинского университета Вардану Вардазаряну.
«Мы не получали подобной информации, и эта информация, по всей вероятности, не соответствует действительности», - сказал он.
На вопрос о том, соответствуют ли действительности слухи о том, что Гоар Кялян может стать министром образования и науки РА, Вардазарян опять-таки дал отрицательный ответ.