Թիլլերսոն. «Ռուսաստանը պետք է որոշի՝ դրակա՞ն թե՞ կործանիչ դեր է ուզում խաղալ համաշխարհային աշխարհակարգում»
ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս ԹիլլերսոնըNPR–ի հետ զրույցում հայտարարել է, որ ապրիլի 11–12–ին իր Մոսկվա այցի ընթացքում, որտեղ հանդիպել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովի հետ, կողմերին չի հաջողվել որևէ բան որոշել։
Նրա խոսքով՝ այդ պահին ԱՄՆ–ի ու ՌԴ–ի հարաբերություններն ավելի վատ էին, քան «սառը պատերազմի» ժամանակ, և Մոսկվան համաձայնել է դրան։
«Մենք ոչինչ չորոշեցինք այդ հանդիպման ժամանակ»,–ասել է պետքարտուղարը՝ հավելելով, որ Ռուսաստանը պետք է որոշի՝ ուզում է դրակա՞ն թե՞ կործանիչ դեր խաղալ համաշխարհային աշխարհակարգում։
ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլլերսոնը NPR–ի հետ զրույցում հայտարարել է, որ ապրիլի 11–12–ին իր Մոսկվա այցի ընթացքում, որտեղ հանդիպել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովի հետ, կողմերին չի հաջողվել որևէ բան որոշել։

Тиллерсон о визите в Москву: «США и Россия ничего не решили»
Госсекретарь США Рекс Тиллерсон заявил, что в ходе его визита в Москву 11–12 апреля, где он встретился с президентом России Владимиром Путиным и главой МИД России Сергеем Лавровым, сторонам не удалось ничего решить. Об этом он рассказал радиостанции NPR.
По его словам, на тот момент отношения США и России были хуже, чем во времена «холодной войны», и Москва с этим согласилась.
«Мы ничего не решили на этой встрече», – заключил госсекретарь.
Тиллерсон добавил, что России надо решать, «хочет ли она играть положительную роль в глобальном мировом порядке или разрушительную».