Պենտագոնը Թրամփի թույլտվությամբ ավելի շատ զորքեր կուղարկի Սիրիա և Իրաք
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սիրիայում և Իրաքում ընդլայնել է Պենտագոնի լիազորությունները։ Այս մասին հայտնում է «Gazeta.ru»-ն՝ «Associated Press»-ին հղումով։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ պաշտպանության նախարար Ջիմ Մեթիսին թույլատրվել է ավելի շատ զորքեր տեղակայել Սիրիայում և Իրաքում։
Նշվում է, որ նման որոշում է ընդունվել «Իսլամական պետության» ահաբեկչական գրոհայինների դեմ ԱՄՆ ռազմական գործողությունների արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով։

Трамп разрешил Пентагону направить больше войск в Ирак и Сирию
Президент США Дональд Трамп расширил полномочия Пентагона в Сирии и Ираке, передает «Associated Press».
Сообщается, что американский лидер разрешил министру обороны США Джиму Мэттису разместить больше войск в Сирии и Ираке.
Отмечается, что данное решение было принято с целью повысить эффективность военной операции США против боевиков террористической организации «Исламское государство».