Թուրքիան ավիահարվածներ է հասցրել սիրիական քրդերի օբյեկտներին
Թուրքիայի ՌՕՈւ–ն ավիահարվածներ է հասցրել սիրիական քրդերի օբյեկտներին Իրաքի հյուսիսում ու Սիրիայի հյուսիս–արևելքում։ Այս մասին հայտնում է «Anadolu»–ն՝ երկրի ԶՈւ Գլխավոր շտաբին հղումով։
Թուրքական բանակի տվյալներով՝ քուրդ «ահաբեկիչներն» օգտագործում են Սիրիայի հյուսիսով անցնող երթուղին «Թուրքիա գրոհայիններ, զենք, զինամթերք ու պայթուցիկ նյութեր տեղափոխելու համար»։
Նշվում է, որ հենց այդ երթուղով ժամանածներն են ահաբեկչություն կազմակերպել Դիարբեքիրում։
«gazeta.ru»–ն հիշեցնում է՝ Թուրքիան քրդական քաղաքական կազմակերպություններն ահաբեկչական խմբավորումներ է համարում։

Турция подтвердила удар по позициям курдов в Сирии и Ираке
ВВС Турции нанесли авиаудары по территориям сирийских курдов на севере Ирака и на северо-востоке Сирии, сообщает «Anadolu» со ссылкой на генштаб ВС страны.
По данным турецкой армии, курдские «террористы» используют маршруты на севере Сирии и Ирака «для переправки в Турцию боевиков, оружия, боеприпасов и взрывчатки».
Утверждается, что по этим маршрутам в Турцию проникли те, кто участвовал в нападениях на пограничные посты и организации теракта в Диярбакыре.
В сообщении подчеркивается, что подразделения ВС Турции «продолжают решительную борьбу с террористическими организациями».