Իտալիան կաջակցի հակառուսական պատժամիջոցները երկարացնելու ընդհանուր որոշմանը
Իտալիայի վարչապետ Պաոլո Ջենտիլոնին հայտարարել է, որ իր երկիրը կաջակցի Մոսկվայի դեմ կիրառվող սահմանափակումները երկարացնելու ընդհանուր որոշմանը՝ միևնույն ժամանակ հավելելով, որ երկրի տնտեսության վրա ամենաշատն են ազդում պատժամիջոցները։
«Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանին. Եվրոպային հարկավոր է պահպանել միասնությունը։ Դա ոչ միշտ է հեշտ մեզ համար, որովհետև պատժամիջոցներն ամենաշատն ազդում են Իտալիայի ու Գերմանիայի տնտեսությունների վրա»,– «Life.ru»–ի փոխանցմամբ՝ հայտարել է Ջենտիլոնին «Washington Post»–ի հետ զրույցում։
«Մենք կաջակցենք ընդհանուր որոշմանը և չենք խախտի միասնությունը։ Հարկ եղած դեպքում մենք պետք է ցույց տանք, որ թույլ չենք»,–ասել է իտալացի գործիչը։

Италия поддержит общее решение по продлению санкций против РФ
Итальянский премьер-министр Паоло Джентилони заявил, что страна поддержит общее решение относительно продления ограничительных мер против Москвы, отметив при этом, что экономика страны испытывает наиболее сильное влияние от санкций. Об этом сообщает «Life».
«Что касается России – Европе необходимо сохранять единство. Это не всегда легко для нас, потому что санкции оказывают наиболее сильное влияние на экономику Италии и Германии», – заявил премьер в интервью «Washington Post».
«Мы поддержим общее решение и не нарушим единства. Мы должны показать, в случае необходимости, что мы не слабые», – сказал Джентилони.