Սահակաշվիլին պարծեցել է իր «ընկեր Դոնալդով»
«Ուրիշ Ուկրաինա» հեռուստաշոուի ժամանակ Օդեսսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին որոշել է ծաղրել Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյին վերջինի հայտնի արտահայտության համար։ Պորոշենկոն ասել էր՝ մարդիկ, ովքեր շան բույն էլ չեն սարքել, ապակայունացնում են երկրում տիրող իրադրությունը։
«Իմ ընկեր Դոնալդը շան բույն չի շինում. երկնաքերներ է կառուցում»,– «Life.ru»–ի փոխանցմամբ՝ պարծեցել է Սահակաշվիլին։
Նախկին նահնագապետին հունից հանել է նաև պատգամավոր Օլեգ Բարնիի կողմից իրեն ուղղված մեղադրանքը. Բարնին հայտարարել է, որ Սահակաշվիլին Ռուսաստանի համար է աշխատում։
«Ես չեմ ընդունի նման խոսքեր։ Ես գործարան չունեմ Ռուսաստանում, առևտուր չեմ անում Ռուսաստանի հետ։ Պուտինն ասել է, որ ուզում է սպանել ինձ, նա ինձ թշնամի է համարում, ես պայքարում եմ Պուտինի դեմ»,–ասել է Սահակաշվիլին։

Саакашвили похвалился своим «другом Дональдом»
Во время своего телешоу «Другая Украина» бывший одесский губернатор Михаил Саакашвили решил посмеяться над Петром Порошенко за его относительно давнюю цитату. В ходе посещения Харьковского тракторного завода 3 марта президент Украины обмолвился, что люди, которые «и собачьей будки не построили», дестабилизируют ситуацию в стране, передает «Life».
«Мой друг Дональд собачьи будки не строит. Небоскрёбы строит», – похвалился перед присутствующими в студии экс-губернатор.
В ходе шоу он также потерял самообладание, услышав реплику представителя фракции «Блока Петра Порошенко» в Верховной раде Олега Барны. Тот обвинил Саакашвили в работе на президента России Владимира Путина.
«Я не приемлю таких слов, что я объединяюсь с Путиным. У меня нет фабрики в России. Я не торгую с Россией. Путин сказал, что хочет меня убить. Ни Порошенко, ни вы не смеете мне сказать, что я работаю с Путиным. Путин считает меня врагом, я борюсь с Путиным», – сбился на крик Саакашвили.