Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 760 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է շփման գծի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили ручной противотанковый гранатомет и снайперские винтовки (инфографика)
Накануне и в ночь на 19 апреля на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям около 760 выстрелов.
На северном направлениях линии соприкосновения противник применил ручной противотанковый гранатомет (2 снаряда). Кроме того, продолжил активное применение снайперских винтовок на различных участках линии соприкосновения.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией, продолжая уверенное несение боевого дежурства.