Լոնդոնում ԱՄՆ դեսպանատունը որպես ահաբեկիչ հարցաքննել է 3 ամսական երեխային
Լոնդոնում ԱՄՆ դեսպանատան աշխատակիցները ահաբեկչությանը մեղսակցելու կասկածանքով հարցաքննության են կանչել 3 ամսական երեխային վերջինի պապի կողմից թույլ տված սխալմունքի պատճառով։
«The Guardian»–ի փոխանցմամբ՝ Ֆլորիդա մեկնելու համար պապն անցագրային թուղթը լրացնելիս սխալմամբ «այո» է նշել հարցին՝ զբաղվո՞ւմ է արդյոք նրա թոռն ահաբեկչական գործունեությամբ։
«Ես չէի կարողանում հավատալ, որ նրանք չեն նկատել, որ դա սխալմունք է, և որ 3 ամսական երեխան չի կարող որևէ մեկին վնասել»,–կատարվածը մեկնաբանել է 62-ամյա Փոլ Քենիոնը՝ հավելելով, որ հարցաքննության ժամանակ թոռնիկը չի լացել։
Իր սխալմունքը պապը «շատ թանկ» է անվանել, քանի որ ընտանիքը ստիպված է եղել 3000 ֆունտ ստեռլինգ վճարել վիզան առաջին անգամ մերժելու հետևանքով։

Посольство США в Лондоне допросило как террориста трехмесячного ребенка
Сотрудники посольства США в Лондоне вызвали на допрос по подозрению в терроризме трехмесячного ребенка из-за допущенной его дедушкой ошибки во время заполнения визовой анкеты для поездки во Флориду, передает «The Guardian».
Во время заполнения анкеты мужчина по ошибке ответил «да» на вопрос о том, имеет ли его внук отношение к террористической деятельности, после чего ребенка вызвали на разговор.
«Я не мог поверить, что они не увидели, что это была чистой воды ошибка и что трехмесячный ребенок не может никому причинить вред», – прокомментировал происходящее 62-летний Пол Кеньон.
Он также сообщил, что его внук ни разу не заплакал в ходе допроса, и посетовал на отсутствие чувства юмора у дипломатов. Свою ошибку мужчина назвал «очень дорогой», так как семье пришлось потратить £3000 из-за первоначального отказа в получении визы.