Իրանը վճռականորեն դատապարտել է ԱՄՆ–ի կողմից Սիրիայի ավիաբազայի հրթիռակոծումը
Իրանը վճռականորեն դատապարտում է ԱՄՆ ԶՈւ–ի կողմից Սիրիայի ավիաբազայի հրթիռակոծումը։ ТАСС–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Բահրամ Գասեմին։
«Մենք դատապարտում ենք ցանկացած միակողմանի ռազմական գործողություն Սիրիայում։ Նման գործողությունները միայն բարդացնում են իրադրությունը երկրում, ամրապնդում ահաբեկիչների դիրքերը և վատթարացնում իրավիճակը տարածաշրջանում»,–ասել է նա։

Иран решительно осудил удар ВС США по авиабазе в Сирии
Иран решительно осуждает удар ВС США по военному аэродрому Шайрат в Сирии, заявил официальный представитель МИД ИРИ Бахрам Гасеми, сообщает ТАСС.
«Мы осуждаем любые односторонние военные действия в Сирии. Такие действия лишь осложняют ситуацию в республике, укрепляют позиции террористов и ухудшают обстановку в регионе», – сказал он.