Զախարովան անորակ է անվանել արևմտյան ԶԼՄ–ի կողմից պետերբուրգյան ահաբեկչության լուսաբանումը
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անորակ է անվանել արևմտյան ԶԼՄ–ի կողմից Սանկտ Պետերբուրգի մետրոյի ահաբեկչության լուսաբանումը։
Նրա խոսքով՝ լրատվամիջոցները շատ հաճախ պարզապես կեղծել են տեղեկատվությունը, և պահանջվել է ԶԼՄ–ին իրական պատկերը հստակեցնել։
«Մենք ստիպված էինք զանգահարել արևմտյան լրատվամիջոցներին և պահանջել հանել այս կամ այն լուսանկարը, որոնք պարզապես կեղծում էին տեղեկատվությունը, հստակեցնել իրական պատկերը, շտկումներ անել նյութերի մեջ, քանի որ տեսնում էինք՝ որքան անորակ է լուսաբանվել այդ ողբերգությունը»,– ասել է Զախարովան «Սա Չինաստանն է» մեդիանախագծի ժամանակ։

Захарова раскритиковала работу западных СМИ по освещению взрыва в Петербурге
Официальный представитель МИД России Мария Захарова назвала некачественными материалы западных СМИ, посвящённые теракту в Санкт-Петербурге, сообщает «Life».
По её словам, зачастую средства массовой информации просто фальсифицировали информацию, поэтому приходилось уточнять СМИ реальную картину.
«Мы вынуждены были звонить в западные средства массовой информации и требовать снять те или иные фотографии, которые просто фальсифицировали информацию, уточнить реальную картину, внести исправления в материалы, потому что мы видели, насколько некачественно освещалась вчерашняя трагедия», – сказала Захарова на церемонии запуска российско-китайского медиапроекта «Это Китай».