Տաջիկստանը Ռուսաստանից 7 ավիաչվերթ կարգելի
Տաջիկստանի ավիաուղիները մտադիր են արգելել ռուսական ավիաընկերությունների 7 ավիաչվերթ։ Այս մասին հայտնում է «РИА «Новости»–ն՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
«Որպես փոխադարձ միջոցներ՝ մենք արգելելու ենք «Ուրալյան ավիաընկերության» 4 չվերթ դեպի Դուշանբե և «Յուտեյր» ավիաընկերության 3 չվերթ դեպի Խուջանդ»,–ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նա նաև ընդգծել է, որ տվյալ միջոցառումն ընդունվելու է որպես պատասխան Ռուսաստանին։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ՌԴ տրանսպորտի նախարարությունն ապրիլի 3–ից սահմանափակումներ է կիրառել տաջիկական «Սոմոն Էյր» ավիաընկերության չվերթների համար։
Գերատեսչությունում հստակեցրել են, որ Տաջիիստանը չի հաստատել ռուսական «Յամալ» ավիաընկերության՝ «Ժուկովսկի» օդանավակայանից դեպի Դուշանբե և Խուջանդ թռիչքներ իրականացնելու հայցը։

Таджикистан запретит 7 рейсов российских авиакомпаний
7 летавших в Таджикистан рейсов российских авиакомпаний намерены запретить в республике. Об этом во вторник сообщает РИА «Новости» со ссылкой на источник в руководстве Минтранса страны.
Власти планируют запретить 4 рейса «Уральских авиалиний» в Душанбе и 3 рейса авиакомпании «ЮТэйр» в Худжанд.
Собеседник агентства назвал это решение «зеркальной мерой», принятой в ответ на запрет Россией 7 рейсов по маршрутам «Душанбе-Москва» и «Худжанд-Москва».