Վարդան Օսկանյանը քվեարկել է հանուն իշխանափոխության (տեսանյութ)
Գրողների միության շենքում տեղակայված 9/59 տեղամասում իր քաղաքացիական պարտքն է կատարել «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի ներկայացուցիչ Վարդան Օսկանյանը։ Նա տեղամաս էր գնացել տիկնոջ և որդու հետ:
Քվեարկությունից հետո Վ.Օսկանյանը լրագրողներին ասել է, որ քվեարկել է հանուն իշխանափոխության և երկրի վաղվա ապագայի:
–Այս իշխանություններով ապագա չկա։ Իշխանափոխություն կլինի, գոնե հույս կունենանք, որ ինչ–որ բան կփոխվի,–ասել է Վ.Օսկանյանը։
Նաև նշել է, որ վաղ առավոտից լսել է բազմաթիվ խախտումների մասին, սակայն հույս ունի, որ իշխանությունները կսթափվեն, և արդար ընտրություններ անցկացնելու պայմաններ կստեղծեն:

Вардан Осканян проголосовал за смену власти (видео)
В расположенном в Доме писателей избирательном участке №9/59 свой гражданский долг выполнил представитель альянса «Оганян-Раффи-Осканян» Вардан Осканян. Он пришел на избирательный участок вместе с супругой.
После голосования Осканян сказал журналистам, что отдал свой голос за смену власти и во имя завтрашнего дня.
«Будущего с этими властями нет. Если произойдет смена власти, мы хотя бы обретем надежду на изменения», – сказал он.
Осканян также отметил, что с раннего утра слышал о многочисленных нарушениях, однако надеется, что власти отрезвятся и обеспечат условия для проведения справедливых выборов.