Ստամբուլում միաժամանակ չորս ինքնաշեն ռումբ է պայթել։ Այս մասին հաղորդում է «Agence France-Presse»-ը' հղում անելով «Anatolia» գործակալությանը։
Պայթյունների հետևանքով, որոնք դեկտեմբերի 9-ի ուշ երեկոյան տեղի են ունեցել քաղաքի եվրոպական մասում, ոչ ոք չի տուժել։ Կոտրվել են մի քանի շենքերի պատուհաններ։
Թե որտեղ են տեղի ունեցել պայթյունները, դեռևս չի նշվում, այլ մանրամասներ նույնպես չկան։ Պայթյունի պատասխանատվությունը ոչ ոք դեռ իր վրա չի վերցրել։
Ստամբուլում միաժամանակ չորս ռումբ է պայթել

В Стамбуле одновременно взорвались четыре самодельные бомбы, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на агентство «Anatolia».
В результате взрывов, произошедших поздно вечером 9 декабря в европейской части города, никто не пострадал. В нескольких зданиях были выбиты стекла.
Где именно произошли взрывы, не сообщается; других подробностей также нет. Ответственность за подрыв бомб пока никто не взял на себя.
В Стамбуле одновременно взорвались четыре бомбы