Մերկել. «Հարկավոր է բարելավել Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները»
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը հաջորդած ասուլիսում հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները հարկավոր է բարելավել Ուկրաինայի իրադրության կարգավորմանը զուգահեռ։
«Հարկավոր է անվտանգ ու հուսալի լուծում գտնել Ուկրաինայի հարցով, բայց Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները նույնպես պետք է բարելավել»,–ասել է կանցլերը։

Меркель: «Отношения с РФ нужно улучшать»
Канцлер ФРГ Ангела Меркель заявила на пресс-конференции по итогам переговоров с Трампом, что отношения с Россией нужно улучшать параллельно с урегулированием ситуации на Украине, передает «Life».
«Нужно найти безопасное и надёжное решение по Украине, но отношения с Россией нужно также улучшать», – сказала канцлер.
Напомним, что накануне в Белом доме состоялись переговоры президента США Дональда Трампа и канцлера Германии Ангелы Меркель. Во время беседы обсуждалось несколько тем, в том числе и украинский вопрос.