Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 550 կրակոց (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 550 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականցնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 550 выстрелов (инфографика)
Накануне и в ночь на 16 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 550 выстрелов.