Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից տեղեկացնում են, որ մարտի 3-9-ն ընկած ժամանակահատվածում մայրաքաղաքի ծննդատներում լույս աշխարհ է եկել 391 երեխա՝ 210 տղա, 181 աղջիկ:
Նույն ժամանակահատվածում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող ամբուլատոր - համաբուժարանային բուժհաստատություններ է այցելել 33197 քաղաքացի:
Մարտի 3-9-ը մայրաքաղաքում ծնվել է 391 երեխա

В период с 3 по 9 марта в роддомах Еревана родился 391 ребенок – 210 мальчиков и 181 девочка. Об этом сообщает департамент мэрии Еревана по информации и связям с общественностью.
За тот же период в находящиеся в ведении мэрии Еревана амбулаторно-поликлинические организации обратились 33 197 человек.
С 3 по 9 марта в столице родился 391 младенец