Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 500 կրակոց (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 40 раз (инфографика)
Накануне и в ночь на 8 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра, в том числе крупнокалиберных снайперских винтовок, было произведено около 500 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенное несение боевой службы, прибегая в случае крайней необходимости также к ответным действиям.