Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 50 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 50 раз (инфографика)
Накануне и в ночь на 7 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра было произведено более 1100 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий, продолжая осуществлять надежное охранение боевых позиций.