Սեյրան Օհանյան. «Մեզ ամուր թիկունք է պետք». նախընտրական հանդիպում Բերդ քաղաքում (ֆոտոշարք)
Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Տավուշ այցելած «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի անդամները, ցուցակի առաջին եռյակի՝ գեներալ–գնդապետ Սեյրան Օհանյանի, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի և ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանի գլխավորությամբ, նաև հանդիպել են Բերդ քաղաքի բնակիչների հետ։
–Մեր սկսած պայքարը շարունակելու ենք՝ անկախ ամեն ինչինց։ Որքան էլ իշխանությունները փորձեն խոչընդոտել, ճնշումներ գործադրել, միևնույն է՝ պայքարը շարունակելու ենք,– նախընտրական հավաքի ժամանակ հայտարարել է Արմեն Մարտիրոսյանը։
Բերդի բնակիչների հետ հանդիպմանը ՕՐՕ դաշինքի առաջին համար Սեյրան Օհանյանը նշել է.
–Իմ տարիների գործունեության փորձը ցույց է տվել, որ մեր ջանքերը բանակի առաջին գծի ամրապնդման համար սպառվել են. մեզ ամուր թիկունք է պետք, իսկ դրա համար զարգացած տնտեսություն է հարկավոր։ Անվտանգությունն է ամենակարևոր խնդիրը, և դա ապահովելու համար միասնական ջանքեր են անհրաժեշտ։
Հիշեցնելով դաշինքի կարգախոսը՝ «Ժառանգություն, համախմբում, հաղթանակ»՝ Ս. Օհանյանն ընդգծել է.
–Դաշինքը տեր է կանգնելու մեր ժառանգությանը, համախմբելու է ուժերը և պայմաններ է ստեղծելու հաղթանակի համար, և մենք գիտենք, թե ինչ աշխատանք պետք է կատարվի։
Ս. Օհանյանը կարևորել է նաև արդարության ապահովումը՝ շեշտելով, որ դրա համար պետք է վերացվի քաղաքական, տնտեսական և վարչական լծակների սերտաճումը՝ հավելելով.
–Ես ներսից եմ տեսել այն բոլոր թերությունները, որոնք առկա են կառավարման համակարգում, և իշխանությունների փոփոխությունն է, որ պետք է բերի թարմություն։
ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանն իր խոսքում նշել է՝ իշխանությունն ամեն ինչ արեց, որ հող նախապատրաստի իր վերարտադրությունն ապահովելու համար.
–Եկեք թույլ չտանք տա և գնանք իշխանափոխության։ Ոչ ոք այս իշխանություններին չի վստահում ո՛չ ներսում, ո՛չ դրսում։ Թույլ չտանք դա։ Ապրիլի 2–ին դուք ունեք այլընտրանք՝ ի դեմս «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի։ Այսօրվա վիճակը իշխանության անգործության հետևանքն է. եկեք փոխենք այս վիճակը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ դաշինքի անդամները նախընտրական հանդիպում էին ունեցել Տավուշի մարզի սահմանամերձ Չինարի գյուղի բնակիչների հետ։

Члены альянса «Оганян-Раффи-Осканян» во главе с первой тройкой пропорционального списка политической силы – генерал-полковником Сейраном Оганяном, вице-председателем партии «Наследие» Арменом Мартиросяном и председателем партии «Консолидация» Варданом Осканяном – провели предвыборную встречу с жителями города Берд.
«Мы продолжим начатую нами борьбу, несмотря ни на что. Как бы власти ни пытались этому препятствовать и оказывать давление, всё равно мы продолжим борьбу», – заявил в ходе предвыборной встречи Армен Мартиросян.
В ходе общения с горожанами первый номер списка альянса ОРО Сейран Оганян отметил:
«Многолетний опыт моей деятельности показал, что наши усилия по укреплению линии передовой нашей армии исчерпаны, и впредь нам нужен крепкий тыл, а для этого необходима развитая экономика. Безопасность – самая важная задача, и для ее решения нужны совместные усилия».
Напомнив лозунг альянса («Наследие, Консолидация, Победа!»), Оганян подчеркнул: «Альянс отстоит наше наследие, консолидирует силы и создаст условия для победы. И мы знаем, какую работу нужно проделать».
Оганян отметил также важность обеспечения справедливости, подчеркнув, что для этого нужно устранить сращивание политических, экономических и административных рычагов.
«Я изнутри видел те недостатки, которые имеются в системе управления, и именно смена власти должна привести к их решению», – добавил бывший министр обороны РА.
Председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян отметил, что власти сделали всё для подготовки почвы для своего воспроизводства.
«Давайте не допустим это и пойдем на смену власти. Никто этим властям не доверяет – ни изнутри, ни извне. Нельзя этого позволить. 2 апреля у вас будет альтернатива в лице альянса «Оганян-Раффи-Осканян». Сегодняшняя ситуация – следствие бездействия власти. Давайти изменим эту ситуацию!» – подытожил Осканян.
Напомним, что ранее члены альянса провели предвыборную встречу с жителями приграничного села Чинари Тавушского марза.
Сейран Оганян: «Нам нужен крепкий тыл» (фоторяд)