Լիբիայում՝ Զուվարահի նավահանգստի մոտակայքում, ծովահեններըթուրքական լցանավ են առևանգել։
Ինչպես հայտնում է «Denizhaber» կայքը, ծովահենները պատանդ են վերցրել «Haci Telli»նավի 11–հոգանոց անձնակազմին։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ առևանգված նավը պատկանում է «Transpasifik Denizcilik» ընկերությանը։ Ներկայումս վերջինի փաստաբանները Լիբիայում զբաղվում են նավի անձնակազմին ազատ արձակելու աշխատանքներով։
Ծովահենները թուրքական նավ են առևանգել
Լիբիայում՝ Զուվարահի նավահանգստի մոտակայքում, ծովահենները թուրքական լցանավ են առևանգել։

Пираты захватили у берегов Ливии танкер под флагом Турции
У берегов Ливии 11 человек – команда танкера – попали в плен к пиратам в результате захвата судна, сообщает телеканал «CNN Turk».
Инцидент произошел в двух милях от берега Ливии. Танкер шел под турецким флагом.
По предварительным данным, танкер был арендован местным бизнесменом. На борту судна находится груз нефтепродуктов на $433 тыс., а заплатил он за него $280 тыс.
Захватчики требуют выплаты недостающей суммы, угрожая сдать судно на металлолом.