Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված արկակոծության արդյունքում զինծառայող է զոհվել
Մարտի 1-ին՝ ժամը 11:25-ից սկսած, հակառակորդը շարունակել է արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, հաստոցավոր հակատանկային (ՀՀՆ-9) ու ենթափողային (ԵՆ-25) նռնականետերից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 10 արկ:
Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված արկակոծության արդյունքում, մարտի 1-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, շփման գծի հարավարևելյան (Մարտունի) հատվածում բեկորային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1980թ. ծնված Նվեր Յուրիկի Բաբաջանյանը:

В результате минометного обстрела погиб Армянский военнослужащий
Начиная с 11:25 1 марта противник возобновил нарушение режима прекращения огня на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск из минометов калибра 60 и 82 мм, станкового противотанкового (СПГ-9) и подствольного (ГП-25) гранатометов, выпустив в направлении армянских позиций 10 снарядов, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В районе 16:50, в результате обстрела со стороны азербайджанских ВС, на юго-восточном направлении линии соприкосновения (Мартуни) смертельное осколочное ранение получил военнослужащий контрактной службы Армии обороны Нвер Юрьевич Бабаджанян (1980г.р.).
Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свои соболезнования членами семьи, родным и сослуживцам погибшего.