Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան Կուսակցության Հայաստանի կառույցի շուրջ ընթացող զարգացումների հետևանքով այսօր ՍԴՀԿ-ն ունի երկու ատենապետ. 2009 թ. դեկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցած արտահերթ համագումարում ատենապետ է ընտրվել Գրորգ Պերկուպերյանը, իսկ 2010թ. հունվարի 9-ին ՍԴՀԿ հերթական համագումարում՝ Լյուդմիլա Սարգսյանը։ Նշենք, որ ՍԴՀԿ-ի կնիքը գտնվում է Լյուդմիլա Սարգսյանի մոտ, բայց Գևորգ Պերկուպերկյանը վստահեցրել էր, որ իրենք դիմելու են դատարան և վերցնելու են կնիքը։
«7օր»-ի հետ զրույցում ՍԴՀԿ մամլո խոսնակ Նարեկ Գալստյանն ասել է, թե իրենք արդեն դիմել են դատարան։
-Գործընթացը սկսվել է։ Թե ինչ կլինի շարունակությունը, չեմ կարող ասել։ Ամեն դեպքում, մենք ակնկալում ենք արդար և չուղղորդված դատավարություն,-հավելել է նա։
Դատարանը կորոշի, թե ում մոտ պետք է մնա ՍԴՀԿ կնիքը

Как мы уже сообщали, вследствие развитий вокруг армянской структуры Социально-демократической гнчакской партии (СДГП) сейчас у партии два председателя. На состоявшемся 16-го декабря 2009г. внеочередном съезде председателем был избран Геворг Перкуперян, на очередном съезде СДГП состоявшемся 9-го января 2010г. - Людмила Саркисян. Отметим, что печать СДГП находится у Людмилы Саркисян, но Геворг Перкуперян заверял, что они обратятся в суд и возьмут печать.
В беседе с «7or» пресс-секретарь СДГП Нарек Галстян сказал, что они уже обратились в суд.
«Процесс начался. Не могу сказать, каким будет продолжение. В любом случае, мы ожидаем справедливого и объективного суда», - добавил Н. Галстян.
Суд решит, у кого должна остаться печать