Կիմ Չոն Նամի սպանության մեջ կասկածվողներից մեկն աշխատում է Մալազիայում ԿԺԴՀ դեսպանատանը
Մալազիայի ոստիկանությունը հայտնաբերել է Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետության ղեկավար Կիմ Չեն Ընի եղբոր՝ Կիմ Չոն Նամի սպանության մեջ կասկածվող ևս 2 հոգու։ Այս մասին հայտնում է «Sky News»–ը։
Նշվում է, որ նրանցից մեկը համարվում է Մալազիայում Հյուսիսային Կորեայի դեսպանատան բարձրաստիճան պաշտոնյա։ Երկրորդ կասկածյալը, ազգային ոստիկանության ղեկավար Հալիդ Աբու Բաքարի խոսքերով, կապված է հյուսիսկորեական ավիաընկերության հետ։
«Մենք դիմել ենք Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետության դեսպանին, որպեսզի նա թողնի մեզ հարցաքննել երկուսին»,–ասել է Աբու Բաքարը։
Բացի այդ, նա հույս է հայտնել, որ Հյուսիսային Կորեայի դեսպանատունը կհամագործակցի Մալազիայի իրավապահ մարմինների հետ և թույլ կտա նրանց մոտ ժամանակներս հարցաքննել կասկածյալներին։

Один из подозреваемых в убийстве Ким Чон Нама работает в посольстве КНДР в Малайзии
Полиция Малайзии выявила еще двух подозреваемых в убийстве Ким Чон Нама, брата лидера КНДР Ким Чен Ына, сообщает «Sky News».
Отмечается, что одним из них является высокопоставленный сотрудник посольства Северной Кореи в Малайзии. Второй подозреваемый, по словам начальника национальной полиции Халида Абу Бакара, связан с северокорейской авиакомпанией.
«Мы написали послу [КНДР], чтобы он позволил нам допросить обоих», – сказал Абу Бакар.
Кроме того, он выразил надежду на то, что посольство КНДР будет сотрудничать с правоохранительными органами Малайзии и позволит им в скором времени допросить подозреваемых.
Уточняется, что власти Малайзии в настоящее время разыскивают семерых подозреваемых в убийстве Ким Чон Нама.