Ռիժկով. «Տպավորություն կա, որ շատ առումներով ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը մտնում է փակուղի»
«Ռեգնում» գործակալության փոխանցմամբ՝ Երևանում գտնվող Հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովը հայտարարել է՝ տպավորություն կա, որ շատ առումներով Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացը մտնում է փակուղի և ադրբեջանական կողմը չի նստում ձեռքերը ծալած և իրականացնում է ինչ որ մի նախապատրաստություն:
-Իմ կարծիքով, կողմերի միջև գուցե և գտնվեն ինչ որ կառուցողական լուծումներ, բայց պետք չէ մոռանալ, որ կա և Հայաստանի ժողովուրդ, ու հայտնի չէ, թե նա ինչպես է ընդունելու դրանք: Իսկ ես մեծ կասկածներ ունեմ և այն առումով, որ, այնուամենայնիվ, կգտնվեն կառուցողական լուծումներ: Մենք տպավորություն ունենք, որ դրությունն այնտեղ բարդ է,-հայտարարել է Ռիժկովը:

Рыжков: «Создается впечатление, что по многим положениям процесс урегулирования Карабахской проблемы заходит в тупик»
Как передает агентство «Регнум», находящийся в Ереване председатель Комитета Совета Федерации России по естественным монополиям Николай Рыжков заявил, что создается впечатление, что по многим положениям процесс урегулирования Карабахской проблемы заходит в тупик и азербайджанская сторона не сидит сложа руки, а ведет какую-то подготовку.
«На мой взгляд, может, между сторонами и найдутся какие-то конструктивные решения, но не надо забывать, что есть еще и народ Армении, и неизвестно, как он их будет воспринимать. А у меня есть большие сомнения и по поводу того, что конструктивные решения, все-таки, найдутся. У нас сложилось впечатление, что положение там сложное», - заявил Рыжков.