Ադրբեջանական քարոզչությունը փորձում է իր կորուստը բարդել ղարաբաղյան կողմի վրա. ԼՂՀ ՊՆ
Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել, թե, իբր, փետրվարի 9-ի երեկոյան ոչնչացվել է ղարաբաղյան զինված ուժերին պատկանող տրանսպորտային միջոց՝ իր անձնակազմով:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ նշված հաղորդագրությունն իրականության հետ ոչ մի կապ չունի: Ավելին՝ ամենայն հավանականությամբ, հակառակորդի զինված ուժերում ոչ կանոնադրային փոխհարաբերությունների արդյունքում հերթական կորուստն է գրանցվել, և, նմանաբովանդակ հաղորդագրություն տարածելով, ադրբեջանական քարոզչությունը փորձում է այն բարդել ղարաբաղյան կողմի վրա:

Азербайджанская пропаганда пытается переложить вину на карабахскую сторону – Минобороны НКР
Сегодня министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию относительно того, что якобы 9 февраля вечером было уничтожено транспортное средства ВС НКР вместе с находившимися внутри людьми.
«Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики сообщает, что это сообщение не имеет никакой связи с действительностью. Более того, по всей вероятности, в ВС противника в результате неуставных отношений зафиксирована очередная потеря, и, распространяя подобного рода сообщения, азербайджанская пропаганда пытается переложить вину на карабахскую сторону», – говорится в сообщении Минобороны НКР.