Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում պայմանագրային զինծառայող է զոհվել, մեկ ժամկետային զինծառայող էլ ծանր վիրավորվել է
Փետրվարի 8-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1979թ. ծնված Գեղամ Հենրիկի Մանուկյանը:
Նույն օրը հակամարտ զորքերի շփման գծի մեկ այլ (Մարտակերտ) ուղղությամբ ժամը 12:00-ի սահմաններում, կրկին հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, ծանր վիրավորում է ստացել ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1988թ. ծնված Կորյուն Կամոյի Կիրակոսյանը:

8 февраля в районе 11:00 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных на северном направлении, в результате нарушения противником режима прекращения огня смертельное ранение получил контрактный военнослужащий АО Манукян Гегам Генрикович (1979 г.р.).
Министерство обороны НКР разделяет тяжелое горе утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.
В тот же день в районе 12:00 на другом участке линии соприкосновения (Мартакерт), вновь в результате нарушения противником режима прекращения огня, тяжелое ранение получил солдат срочной службы Киракосян Корюн Камоевич (1988 г.р.).