ԼՂՀ ՊՆ. «Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հանդես է եկել հերթական ցնդաբանությամբ»
Այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հանդես է եկել հերթական ցնդաբանությամբ՝ տեղեկատվություն տարածելով, թե իբր երեկ 16:55-ից սկսած ղարաբաղյան կողմը, օգտագործելով հրանոթներ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր, արկակոծել է իրենց առաջնային դիրքերը, որպեսզի ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գոտու մեկ այլ ուղղությամբ ձեռնարկի դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ վերոնշյալը կատարյալ ապատեղեկատվություն է և միջազգային հանրությանը մոլորեցնելու խղճուկ փորձ: Ուղղակի նման ապատեղեկատվություն տարածելով, ադրբեջանական կողմը փորձում է ինչ-որ կերպ արդարացնել երեկ առաջնագծում իր իսկ իրականացրած սադրիչ գործողությունները:

Сегодня министерство обороны Азербайджана выступило с очередным абсурдным заявлением, распространив информацию о том, что накануне с 16:55 карабахская сторона якобы обстреливала передовые позиции азербайджанской стороны с использованием орудий и минометов различного калибра, чтобы предпринять попытку диверсионного проникновения в другом направлении карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск.
Министерство обороны НКР заявляет, что данное заявление является форменной дезинформацией и жалкой попыткой ввести в заблуждение международное сообщество. Распространяя подобную дезинформацию, азербайджанская сторона пытается хоть как-то оправдать осуществленные ею самой накануне провокационные действия на передовой.
Азербайджан распространил очередную дезинформацию – Минобороны НКР