Ադրբեջանական զինուժն առավել ինտենսիվ կրակ է վարել «Իստիգլալ» և ՍՎԴ տիպի դիպուկահար հրացաններից (լուսանկար)
Փետրվարի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 25 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 280 կրակոց: «Իստիգլալ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններից ադրբեջանական զինուժն առավել ինտենսիվ կրակ է վարել հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 30 կրակոց:

ВС Азербайджана интенсифицировали обстрелы из снайперских винтовок (инфографика)
6 февраля и в ночь на 7 февраля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 25 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено более 280 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок.
Наиболее интенсивный огонь из снайперских винтовок «Истиглал» и СВД азербайджанские ВС вели на южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения (30 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролирую ситуацию на линии фронта, продолжая надежное охранение боевых позиций.