Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 220 կրակոց (լուսանկար)
Փետրվարի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 20 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 220 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 220 выстрелов (инфографика)
5 февраля и в ночь на 6 февраля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 20 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено более 220 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи, прибегая в случае необходимости также к ответным мерам.