Սուրեն Զոլյան. «Այս Սահմանադրությունը ծնելու է բազմաթիվ ճգնաժամեր»
Քաղաքագետ Սուրեն Զոլյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է, որ 2015թ. ընդունված Սահմանադրությունը կոչված է ամրապնդելու Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը:
–Մեր ժողովրդի համար ողբերգական դեկտեմբերի 7-ին գումարվեց ևս մեկը՝ Սահմանադրության «ընդունումը»: Այս Սահմանադրությունը ծնելու է բազմաթիվ ճգնաժամեր: Անցած տարի մենք դա տեսանք, դրա հետ ինչ-որ չափով կապված են ապրիլյան պատերազմը, հուլիսյան ապստամբությունը, հետագա տնտեսական անկումը և այլն, և այլն: Դուք կարող եք ասել՝ ի՞նչ կապ ունի, ասեմ՝ այս Սահմանադրությունը գրվել է, որ ամրապնդվի գործող նախագահի իշխանությունը, ինչը հակասում է երկրի զարգացման բոլոր տենդենցներին,-ասել է Զոլյանը:

Сурен Золян: «Эта Конституция породит множество кризисов»
Принятая в 2015 году Конституция РА призвана укрепить власть Сержа Саргсяна. Об этом в ходе встречи с журналистами заявил политолог Сурен Золян.
«В трагическую для нашего народа дату 7 декабря добавилось еще одно событие – «принятие» Конституции. Эта Конституция породит множество кризисов. Мы это увидели в прошлом году, с ней в какой-то степени связаны апрельская война, июльское восстание, последующий экономический спад и др. Вы можете спросить, какое ко всему этому отношение имеет Конституция. Так вот, она была написана, чтобы укрепить власть президента, что противоречит всем тенденциям развития страны», – сказал Золян.