Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ
Հունվարի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, բացառությամբ Մարտունու ուղղության, համեմատաբար հանգիստ է եղել: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 15 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 140 կրակոց: Արևելյան ուղղությամբադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана применили станковый противотанковый гранатомет
24 января и в ночь на 25 января ситуация на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск, за исключением Мартунийского направления, была относительно спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период противник нарушил режим прекращения огня около 15 раз, произведя в направлении армянских позиций более 140 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также станковый противотанковый гранатомет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР воздержались от ответных действий, продолжив надежное охранение боевых позиций