Մադոննան հայտնել է, որ Թրամփի մասին անցենզուր արտահայտությունները հանվել են համատեքստից (տեսանյութ)
Ամերիկացի երգչուհի Մադոննան հայտարարել է, որ իրեն ճիշտ չեն հասկացել «Կանանց երթի» ընթացքում ունեցած ելույթի ժամանակ։ Վեճը բռնկվել է այն բանից հետո, երբ երգչուհին 2 անգամ ցենզուրայից դուրս արտահայտություններ է արել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հասցեին։ CNN–ը ստիպված է եղել դադարեցնել հեռարձակումը Մադոննայի ելույթի պատճառով։ Այս մասին հայտնում է «life.ru»—ն։
«Ես դաժան մարդ չեմ և չեմ քարոզում բռնությունը, և կարևոր է, որպեսզի մարդիկ լսեն և հասկանան իմ ելույթն ամբողջությամբ, այլ ոչ թե համատեքստից դուրս եկած որևէ արտահայտությամբ։ Ես խոսել եմ փոխաբերություններով՝ կիսելով 2 հայացք իրերի նկատմամբ։ Առաջինը՝ հույս փայփայել, երկրորդը՝ զգալ բարկություն և զայրույթ, որոնք ես զգացել եմ»,–ասել է նա։

Мадонна заявила, что нецензурную брань про Трампа вырвали из контекста (видео)
Американская певица Мадонна заявила, что её неправильно поняли во время речи на «Марше женщин». Скандал разразился после того, как она дважды нецензурно выругалась в адрес президента США Дональда Трампа. Так, CNN пришлось прервать трансляцию из-за речи Мадонны, передает «Life».
«Я не жестокий человек и не пропагандирую насилие, и это важно, чтобы люди услышали и поняли мою речь целиком, а не одну фразу, вырванную из контекста. Я говорила метафорами, поделившись двумя взглядами на вещи. Первый – хранить надежду, другой – чувствовать гнев и возмущение, которые я чувствовала», – сказала она.