Դաշինքներ՝ հանուն քվեի՞, թե՞ Հայաստանի (տեսանյութ)
«Երկիր Մեդիա» TV-ի «Բարձրաձայն» հաղորդաշարի ընթացքում հյուրերը քննարկել են նախընտրական դաշինքների հարցը և անդրադարձել տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացներին:
Հյուրերի թվում էր նաև «Համախմբում» կուսակցության վարչության անդամ Գեղամ Նազարյանը, որը շեշտեց, որ կուսակցությունները դաշինք պետք է կազմեն հանուն երկրի զքարգացման, և ոչ թե մի քանի մանդատ փախցնելու:
Նա նաև ընդգծեց, որ խորհրդարանական ընտրությունների օրը սխալ է նշանակված և այն անպայման պետք է փոխվի՝ թե՛ իրավական, թե՛ բարոյական տեսանկյունից ելնելով:

Альянсы: ради мандатов или Армении? (видео)
В ходе программы «Во всеуслышание» на телеканале «Еркир Медиа» собеседники обсудили вопрос предвыборных альянсов и коснулись темы внутриполитических развитий в стране.
Участником телепередачи стал также член правления партии «Консолидация» Гегам Назарян. Он, в частности, подчеркнул, что партии должны формировать альянсы во имя развития страны, а не умыкания нескольких депутатских мандатов.
Кроме того, он отметил, что день проведения парламентских выборов назначен неверно, и его обязательно нужно изменить, исходя как из правовых, так и из нравственных соображений.