Վարդան Օսկանյան. «Մենք լուրջ հայտ ենք ներկայացնում իշխանություն վերցնելու» (տեսանյութ)
«Համախմբում» կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը հյուրընկալվել է ՍիվիլՆեթի տաղավարում և անդրադարձել առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին, ընդդիմության համախմբմանը, Սփյուռքի ներգրավվածությանը, ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացին:
Օսկանյանը համոզած է, որ եթե հնարավորություն տրվի, իշխանությունները հերթական անգամ կեղծելու են ընտրությունները:

Вардан Осканян: «Мы подаем серьезную заявку на получение власти» (видео)
Председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян в беседе с «Civilnet» обратился к темам предстоящих парламентских выборов, объединения оппозиции, вовлечения Диаспоры и карабахского урегулирования.
Осканян убежден, что если властям будет оставлен шанс, они попытаются вновь сфальсифицировать выборы.