105–ամյա այս տատիկը գիտի իր 51 թոռների ու ծոռների անունները
Բրիտանական Դևոն դքսությունում ապրող թոշակառու Լյուսինա Էջը, որը հունվարի սկզբին տոնել է իր 105–ամյակը, խնդրում է իրեն պարզապես Լյուսի անվանել։ Կինը 5 երեխա, 18 թոռ, 27 ծոռ ու 6 ծոռնորդի ունի։ Նա գիտի նրանց բոլորին անուն առ անուն։ Այս մասին հայտնում է «Metro»–ն։
Նրա 81-ամյա դստեր խոսքով՝ Լյուսին հիանալի ֆիզիկական վիճակում է, և մինչ օրս գերազանց ըմբռնում ունի։
«Մայրիկն անհավանական հիշողություն ունի, անգամ ես չեմ կարող դրանով պարծենալ»,–ասել է 105-ամյա կնոջ աղջիկը՝ Մևիսը՝ հավելելով, որ չնայած մայրը վատ է տեսնում, սակայն հիշում է անգամ իր բոլոր թոռների ծննդյան տարեթվերը։
Լյուսինա Էջը ծնվել է 1912–ին, տեսել 2 համաշխարհային պատերազմները, որոնց մասին կարող է ժամերով պատմել։

105-летняя британка помнит по именам 51 внука
Пенсионерка Люсина Эдж из британского графства Девон в начале января отметила 105-й день рождения. У женщины 5 детей, 18 внуков, 27 правнуков и 6 праправнуков. Она помнит каждого из них по имени и часто поправляет молодых родственников, у которых не такая хорошая память, сообщает «Metro».
По словам 81-летней Мэвис, дочери Люси, ее мать находится в прекрасной физической форме и до сих пор отлично соображает.
«У мамы просто невероятная память, даже я не могу такой похвастаться. Мы живем вместе последние 38 лет, с тех пор, как не стало папы. Она до недавнего времени помогала мне по хозяйству», – заявила дочь 105-летней пенсионерки.
Люсина Эдж родилась в городе Плимут, графство Девон, в 1912 году. Она пережила две мировые войны и может рассказывать о них часами. Люси овдовела, когда ей было 56. От первого и единственного брака у нее три сына и две дочери.