Սամվել Բաբայան. «Եթե հակառակորդն անցնում է թիկունք, ի՞նչ է դա նշանակում. առաջին գծով պետք է լուրջ զբաղվել» (տեսանյութ)
Հակառակորդն անընդհատ փորձելու է լարել իրավիճակն առաջին գծում, որ փորձի միջազգային ուժերի ուշադրությունը պահի ղարաբաղյան հարցի շուրջ: «ArmLur.am»-ի հետ զրույցում նման տեսակետ է հայտնել ԼՂՀ Պաշտպանության նախկին նախարար Սամվել Բաբայանը:
«Սա Ադրբեջանի վարած քաղաքականությունն է, պետք է սա հասկանալ և սրա դեմ մեր քայլերը, ինչ ենք մենք անելու», – նշել է նա՝ հավելելով, թե ամենևին կարևոր չէ, թե ինչ է հայտարարում ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը կամ Նիկոլայ Բորդյուժան:
Դիտարկմանը, իսկ այդ դեպքում Ձեզ գոհացնո՞ւմ է ՀՀ ԱԳՆ-ի պատասխանն՝ ուղղված Մինսկի խմբին, նա նշել է. «Իհա՛րկե, ոչ»։

Противник постоянно будет пытаться держать ситуацию на передовой в напряжении, чтобы поддерживать внимание мировых сил на вопросе Карабаха. Об этом в беседе с «ArmLur.am» заявил бывший командующий Армией обороны НКР Самвел Бабаян.
«Такова политика Азербайджана, и это нужно понять, предпринимая в ответ свои шаги», – отметил он, добавив, что в этом плане заявления Минской группы ОБСЕ и Николая Бордюжи не имеют никакого значения.
Самвел Бабаян: «Нужно серьезно заняться линией передовой» (видео)