Մեծ Բրիտանիայում հղի տղամարդը պատրաստվում է ծննդաբերել (տեսանյութ)
Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի Հայդեն Քրոսսը բավական հետաքրքիր դրության մեջ է հայտնվել։ 3 տարի առաջ սուպերմարկետի 20-ամյա աշխատակցուհին սեռափոխ է եղել, սակայն նրա բոլոր ներքին կանացի օրգանները մնացել են։
Հայդենը ծնվել է բազմանդամ ընտանիքում և չի պատկերացրել իր կյանքն առանց սեփական երեխաների, և քանի դեռ չեն հեռացրել վերարտադրողական օրգանները, որոշել է օգտվել առիթից։
Այժմ նա իրեն երջանիկ է զգում. տրանսգենդերների մեծ մասը չի կարող նման հնարավորություն ունենալ։ Երիտասարդը բեղմնավորումն ինքնուրույն է իրականացրել՝ տնային պայմաններում՝ ներարկիչով։
Անհրաժեշտ կենսաբանական նյութը նա ձեռք է բերել բանկից՝ «Facebook»–ի անանուն նվիրատուից։

В Великобритании беременный мужчина готовится к родам (видео)
20-летний британский трансгендер Хайден Кросс, сменивший 3 года назад свой пол на мужской, готовится родить ребенка. Об этом сообщает НТВ.
Внешне Кросс выглядит как мужчина, но все внутренние женские органы у него остались.
«Я счастлив, что у меня будет биологический ребенок. Это делает меня счастливым, что у меня есть такой шанс. Большинство трансгендеров не имеют такой возможности», – поделился Кросс.
Юноша одинок, поэтому процедуру оплодотворения он провел самостоятельно в домашних условиях.
Необходимый для зачатия биологический материал Хайден получил в банке от анонимного дарителя из «Facebook» и ввел его шприцем. Кросс гордится тем, что забеременел бесплатно: денег на оплодотворение в клинике у него нет. Как и средств на завершение операции по смене пола, а также на воспитание ребенка.